![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8001393
*
nr 800 1393
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 215
Kondition: ngn del saknas
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 17:08:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 11:00:36
1
700 kr
4/1 00:45:41
2
1.200 kr
6/1 13:47:29
3
1.000 kr
6/1 13:48:06
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: ngn del saknas
nr 800 1393
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 215
Kondition: ngn del saknas
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 11:00:36 | 1 | 700 kr |
4/1 00:45:41 | 2 | 1.200 kr |
6/1 13:47:29 | 3 | 1.000 kr |
6/1 13:48:06 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53